Narodowe Święto Niepodległości

wpis w: Aktualności | 0

Obchody tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyły się w piątek 08.11.2019r. Podczas uroczystej akademii uczniowie wraz z gronem pedagogicznym upamiętniając wydarzenie historyczne odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Tym samym SP nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi przyłączyła się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” odśpiewując cztery zwrotki hymnu narodowego. Uczniowie klas 6 przedstawili także krótką inscenizację oraz filmik obrazujące odzyskanie przez Polskę Niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Święto to zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, zniesioną ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku, przywrócono je ustawą
w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.