Marsze na Orientację- Katowice Kostuchna

 

W dniu 19.11.2016r. (sobota) odbyły się kolejne w tym roku szkolnym marsze na orientację pt. Pierwszy śnieg”.  Marsze były organizowane przez koło PTTK „Czartak” z Katowic. Baza marszy była w  Zespole Szkół  nr 4 na ul. Boya- Żeleńskiego w Katowicach Kostuchnie.

Pogoda niestety nam nie sprzyjała. Przez cały czas lało jak z cebra i nie zapowiadało się, że chociaż na chwile przestanie padać.  Pomimo niesprzyjającej aury, po odprawie startowej ruszyliśmy w teren.  Na starcie nastąpiła ocena odległości, w trakcie poszukiwania punktów rozwiązywaliśmy test krajoznawczy, no a przede wszystkim szukaliśmy punktów kontrolnych z naszej grupy wiekowej TD (Trasa Dziecięca).  Po dwugodzinnych poszukiwaniach punktów  wszyscy przemoczeni i zmęczeni, ale też zadowoleni wróciliśmy do bazy.  Na szczęście humory nas nie opuszczały i pomimo tych nie sprzyjających warunków pogodowych wróciliśmy do domu z nadzieją na dobre wyniki, które zostaną ogłoszone już za dwa tygodnie.

Na marsze pojechały z nami absolwentki naszej szkoły- Edyta i Zosia, obecnie uczennice gimnazjum, które startowały w trasie TM (Trasa Młodzieżowa). Życzymy im wysokiej lokaty.

Opiekunami wyjścia były: p. Urszula R-S i p. Mirella F.

 

Wyniki Marszy na Orientację z dnia 19.11.2016r.

TD- TRASA DZIECIĘCA

Długość trasy- 2800m            

Czas przejścia- 70min. + 20 minut dopuszczalnego spóźnienia

7 PUNKTÓW KONTROLNYCH

OCENA ODLEGŁOSCI NA STARCIE-  48m

ODPOWIEDZI DO ZADAŃ Z TESTU:   1 A ; 2 B ; 3 C ; 4 C ; 5 B ; 6 A ; 7 B ; 8 A ; 9 B ; 10 C

STARTUJĄCYCH:   57,     DRUŻYN:  20

 

Miejsce

 

Drużyna w składzie:

 

Wynik

 

Czas

 

6

Dominika Haida (5c)

Zuzanna Karolak (5c)

Magda Paczena (5c)

Marta Pokój (5c)

 

– 285 pkt. 82 min.
10

Patryk Bąkowicz (5c)

Konrad Palto (5c)

Jakub Pudło (5c)

 

– 455 pkt. 85 min.
16

Martyna Hulbój (4c)

Sara Waluga (4c)

Wojtyczka Karol (4c)

 

-698 pkt. 93 min.
poza konkurencją

p. Mirella Fragsztajn

p. Urszula Ryś-Sowińska

– 142 pkt. 71 min.

 

Absolwentki szkoły brały udział w TM (Trasa Młodzieżowa)

Długość trasy- 3400m            

Czas przejścia- 90min. + 30 minut dopuszczalnego spóźnienia

STARTUJĄCYCH:   29,     DRUŻYN:  15

Miejsce

 

Drużyna w składzie:

 

Wynik

 

Czas

 

3

Edyta Fragsztajn

Zofia Reim

– 206 pkt. 103 min.

 

Tekst opracowała: p. Urszula Ryś-Sowińska