UNICEF

Klub Szkół UNICEF

wpis w: Klub szkół UNICEF | 0

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Od marca 2013 roku nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF. Jest to inicjatywa, która zrzesza szkoły zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei pomocy humanitarnej. Poprzez udział w różnych projektach edukacyjnych
i akcjach związanych z tematyką praw dziecka, edukacji globalnej i międzykulturowej, a także bezpieczeństwa dzieci, uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Materiały do pobrania:

  1. Wrzesień 2017- nowości
  2. Wrzesień 2017 – materiał filmowy
  3. Działania UNICEF w Polsce
  4. Styczeń 2018 – nowości
  5. Luty 2018 – nowości
  6. U-report Irlandia

 

PRZEPROWADZONE AKCJE:

MALI uczniowie idą do szkoły
UNICEF MALI

Wszystkie kolory świata

colors-crayons-colored-pencils