JURA PARK KRASIEJÓW- wycieczka klas 5-tych

W dniu 27.09.2017r. klasy piąte wybrały się na wycieczkę do Krasiejowa, by zwiedzić park dinozaurów. Pogoda tego dnia dopisywała, więc wyprawa  zapowiadała się interesująco.

Zwiedzanie parku rozpoczęliśmy od wizyty w oceanarium, gdzie dzięki specjalnym okularom mieliśmy okazję podziwiać prehistoryczne stworzenia morskie w 3D.  Następnie pociągiem czasu odbyliśmy podróż do pradziejów, gdzie oko w oko stanęliśmy z dinozaurami. Podczas pokonywania spacerem długiej trasy, mieliśmy okazję podziwiać  różne dinozaury, które żyły w poszczególnych okresach geologicznych.  Odwiedziliśmy również pawilon, w którym pod szklaną podłogą oglądaliśmy efekty pracy studentów archeologii Uniwersytetu Opolskiego- odkryte na tym terenie kości dinozaurów. Wiele emocji dostarczył nam również seans w kinie 5D. Niezaprzeczalnie jednak  największą atrakcją był przystanek na placu zabaw, gdzie do woli korzystaliśmy z karuzeli, pociągu oraz bujającej się łodzi.  Resztki energii rozładowaliśmy na drugim placu zabaw tuż przy wyjściu. Na koniec zakupiliśmy pamiątki, wykonaliśmy klasowe zdjęcia z dinozaurem, po czym wsiedliśmy do autokaru.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Chorzowa. Z pewnością tę wycieczkę możemy zaliczyć do udanych!

Tekst opracowała: p. Barbara Furmańska