Bożonarodzeniowa tradycja jasełek głównie kojarzy nam się z przedstawieniami w roli dzieci, gdzie odgrywane są scenki z dnia narodzin Jezusa Chrystusa. Zwykle występom towarzyszą piękne pieśni religijne, efektowne stroje i często żywe zwierzęta.

W tym roku w naszej szkole zamiast tradycyjnych jasełek odbył się Koncert Bożonarodzeniowy on – Line w formie kartek świątecznych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Pani Dyrektor wprowadziła nas w klimat zbliżających się Świąt składając wszystkim świąteczne życzenia. Nauczyciele przygotowali wspaniały Teatr cieni obrazujący narodziny Jezusa, a uczniowie z poszczególnych klas śpiewali kolędy, grając przy tym na instrumentach. Mogliśmy zobaczyć także inscenizację na podstawie scenariusza pt.  „Prezenty” p. A. Frączek. Na koniec uczniowie klasy 2b zaprezentowali „Taniec aniołów”. Wszystko wyszło przepięknie. Ksiądz Proboszcz zakończył Jasełka życzeniami,  by Pan Jezus narodził się w naszych sercach, i tam przyniósł miłość i radość.

Tekst opracowała: p. J. Dąbecka