Idą święta. Odłóż telefon. Włącz relacje.

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej kampanii społecznej „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego wspierania idei dzielenia się życzeniami poprzez tradycyjne pisanie kartek świątecznych.

Zasady są proste: wystarczy wypełnić gotową lub samodzielnie wykonaną kartkę świąteczną, a następnie wysłać lub przekazać ją bliskiej osobie.

Pamiętaj też o osobach w potrzebie. Możesz swoją kartkę podarować komuś kto może w święta Bożego Narodzenia czuć się samotnie (np. sąsiadce, sąsiadowi, znajomemu).

Dlaczego wysyłanie kartek jest ważne?

·       sprawiają dużą radość odbiorcy

·       umożliwiają wyrażanie najbliższym osobom własnych uczuć

·       przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy

·       wspólne tworzenie kartek to świetna forma integracji wszystkich członków rodziny

·       umożliwiają rozwijanie własnej kreatywności, pomysłowości i umiejętności manualnych.

Tak niewiele trzeba, aby sprawić komuś odrobinę radości, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich czasie 🙂

Zachęcamy również do obejrzenia spotu kampanii, który znajdziecie pod poniższym linkiem:

Opracowała: p. J. Tomczak