colors crayons colored pencils

Projekt „Wszystkie kolory Świata”

wpis w: Klub szkół UNICEF | 0

Dnia  11 i 12 stycznia 2017 roku w naszej szkole w czasie  zebrań z rodzicami odbył się kiermasz, podczas którego rodzice mieli możliwość zakupienia  szmacianych  laleczek  wykonanych  przez uczniów oraz wypieków nauczycieli. Wszystkie laleczki zostały stworzone z dużym zaangażowaniem i według oryginalnych pomysłów.

Kupując te laleczki wielu rodziców wspomogło akcję organizacji  Unicef pt. „Wszystkie kolory świata”. Ostatecznie udało się uzyskać kwotę 338 złotych. Zebrane pieniądze zostały  przesłane organizacji Unicef i przeznaczone zbiórce na rzecz dzieci w Angoli. Darowizna w wysokości minimum 10 złotych pozwala na uratowanie życia jednego dziecka i zaszczepienie go przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji  i szczodre serce.


W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do Projektu Edukacyjnego UNICEF „Wszystkie kolory Świata”. Głównymi celami projektu było kształtowanie wśród uczniów postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie dzieciom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

Po zapoznaniu całej społeczności szkolnej z ideą akcji, wychowawcy przeprowadzili w klasach lekcje poświęcone problemom,
z jakimi borykają się najmłodsi mieszkańcy Sudanu. Następnie uczniowie z pomocą swoich najbliższych przystąpili do szycia lalek. Efekt ich pracy był zdumiewający. Wszystkie lalki były oryginalne i bardzo szybko znalazły nowych właścicieli. W sumie na ratowanie życia dzieci z Sudanu udało się uzbierać 890 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przeprowadzić ten projekt na terenie naszej szkoły!