Festiwal Kulturalny Oddziałów Integracyjnych

23 kwietnia 2018 był dniem szczególnym dla naszej „dwunastki”. W Domu Kultury „Batory” odbył się bowiem XVIII Festiwal Oddziałów Integracyjnych „Nie jesteś sam”, którego organizatorem była nasza szkoła. Do udziału w festiwalu zgłosiły się szkoły i przedszkola integracyjne, które przygotowywały uczniów do występów już od kilku tygodni. Warto było to zobaczyć! Uczniowie zaprezentowali się
w czterech kategoriach: wokalnej, tanecznej, teatralnej, instrumentalnej. Poziom był bardzo wysoki. Czas podczas festiwalu umilała wszystkim Natka – zagadka, która rozdawała dzieciom cukierki. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w festiwal a także uczestnikom, którzy pokazali
w tym roku prawdziwe mistrzostwo swoich umiejętności.

Tekst opracowała: p. J. Dąbecka

FESTIWAL ODDZIAŁÓW INTEGRACYJNYCH „NIE JESTEM SAM 2018” – Jury tegorocznego festiwalu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I. PRZEDSZKOLA

Grand Prix – dla grupy Misiaki z Przedszkola nr 16 w Chorzowie za taniec „Zielone szaleństwo”i za „Piosenkę o Europie”

Kategoria taneczna

I miejsce – „Kreciki”, „Kotki”, „Tygryski” i „Słoneczka”z Przedszkola nr 16 w Chorzowie za taniec „Wiosna” , który w szczególny sposób podkreślił ideę integracji.

II miejsce – ex aequo – „Biedronki”z Przedszkola nr 16 w Chorzowie za taniec „Skarby oceanu” oraz „Wiewiórki Dance” i oddział specjalny „Krasnale” z Przedszkola nr 12 w Chorzowie, za taniec „Piękna i…zaczarowane chwile”

III miejsce – „Liski” z Przedszkola nr 16 w Chorzowie za taniec „Trolle”

Kategoria wokalna

I miejsce – „ Kubusie” z Przedszkola nr 9 w Chorzowie za piosenkę „ Idzie wiosna”

Wyróżnienie specjalne za wyjątkowy popis wokalny w piosence „Idzie Wiosna”
dla Mateusza Idczaka z przedszkola nr 9 w Chorzowie.

Kategoria teatralna

I miejsce – grupa integracyjna „Sówki”z Przedszkola nr 9 w Chorzowie za spektakl „Podwodny świat”
Wyróżnienie specjalne za wyjątkowe wykonanie piosenki „Meluzyna”w spektaklu „Podwodny świat”dla Suzanny Dendry z Przedszkola nr 9 w Chorzowie.

II miejsce – „Zajączki” z Przedszkola nr 12 w Chorzowie za spektakl „Przyjaciel to skarb”

II. SZKOŁY kl. 1-3

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – ex aequo- klasa IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 58 w Katowicach za spektakl „Królewna Śnieżka” oraz