Europejski Dzień Logopedy

wpis w: Aktualności | 0

6 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w naszej szkole przez cały tydzień rodzice, opiekunowie mogli wziąć udział
w otwartych zajęciach logopedycznych i zobaczyć jak wygląda praca logopedyczna a także skorzystać z konsultacji i porad logopedy. Wychowawcy klas I – III oraz Oddziału przedszkolnego przeprowadzili poranną gimnastykę buzi i języka wraz z Kubusiem Puchatkiem, ze Świeżakami, Minionkami i bohaterami Star Wars, co bardzo spodobało się naszym uczniom. W celu zachęcenia dzieci do ćwiczeń logopedycznych na długiej przerwie w gabinecie logopedy uczniowie mogli skorzystać z dostępnych tam gier i zabaw logopedycznych. Chętnych nie brakowało. Ogłoszono także konkurs plastyczny pt. „Gimnastyka buzi i języka” dla młodszych uczniów a na zajęciach z Origami uczniowie wykonywali z papieru narządy mowy. Najlepsze życzenia i podziękowania za codzienny trud włożony w pracę logopedyczną,
z okazji Święta Logopedy wraz z drobnymi podarunkami otrzymali nasi logopedzi od swoich uczniów.

Dziękuję wszystkim, którzy  zaangażowali się i chętnie uczestniczyli w obchodach tego święta.

Tekst opracowała: p. J. Dąbecka