Dzień Wiosny klas I-III

wpis w: Aktualności | 0

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był radosny, kolorowy i głośny! Uczniowie wszystkich klas i oddziału przedszkolnego wzięli udział w rozmaitych obchodach. Aktywności było wiele i każdy, duży i mały, mógł znaleźć coś dla siebie.

Młodsi uczniowie wzięli udział w pochodzie na powitanie wiosny. Podczas spaceru po okolicy szkoły śpiewali wiosenne piosenki, a żeby zima przypadkiem nie wróciła – odganiali ją hałasując grzechotkami, bębenkami czy gwizdkami, a także radosnym okrzykiem „Witaj wiosno, zostań z nami, bądź zielona i z kwiatami!” Na zakończenie pochodu uczniowie odtańczyli na boisku szkolnym radosny wiosenny taniec. 

Z kolei ich starsi koledzy, z klas IV – VI mieli okazję spróbować swoich sił podczas rozwiązywania zagadek i quizów związanych z wiosną, czy przysłowiami jej dotyczącymi. Siódmoklasiści udekorowali szkołę kolorowymi balonami.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą oczekiwany efekt, zima przestraszyła się i już nie wróci a wiosna zostanie z nami – zielona i z kwiatami.

Tekst opracowała: p. C. Frańczak