Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, który w Polsce obchodzony jest od 1955
a ustanowiony dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. „Dwunastka” od wielu lat w Dzień Dziecka dostarcza swoim uczniów nie lada prezent. Na co dzień nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie, a 1 czerwca wchodzą w zupełnie nowe role. Na deskach szkolnego teatru możemy podziwiać widowiskowe przedstawienie. Nauczyciele wcielając się w różnych bohaterów, przygotowując się do roli od wielu tygodni, ćwicząc mają tylko jeden cel: dać radość i spowodować by w tym szczególnym dniu na twarzach uczniów „dwunastki” pojawił się szeroki uśmiech. Popatrzcie sami, czy im się to udało.

Tekst opracowała: p. J. Dąbecka