Dni Bezpiecznego Internetu

Internet jest super! Wie to każdy – duży i mały. Możemy czerpać z niego wiele dobrego, jeżeli tylko znamy zasady i wiemy jak właściwie korzystać z zasobów sieci. W ubiegłym tygodniu w szkole odbyły się Dni Bezpiecznego Internetu. Zarówno w klasach młodszych jak i starszych nauczyciele prowadzili lekcje dotyczące różnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem w internecie. Uczniowie zdobywali nową wiedzę o zasadach kulturalnego korzystania z Internetu, o niewłaściwych treściach jakie mogą spotkać w sieci, czy o niebezpieczeństwie związanym z nadużywaniem komputera. Dowiedzieli się także, co zrobić i gdzie zwrócić się o pomoc, jeżeli napotkają w sieci na coś, co ich zaniepokoi. W ramach Dni Bezpiecznego Internetu w szkole został przeprowadzony także quiz wiedzy. Laureatami wśród klas 3-4 są:

1. Igor Kowalik
  2. Zuzanna Wojtyczka