Akcja Unicef

Dnia  11 i 12 stycznia bieżącego roku w naszej szkole w czasie  zebrań z rodzicami odbył się kiermasz, podczas którego rodzice mieli możliwość zakupienia  szmacianych  laleczek  wykonanych  przez uczniów oraz wypieków nauczycieli. Wszystkie laleczki zostały stworzone z dużym zaangażowaniem i według oryginalnych pomysłów.

Kupując te laleczki wielu rodziców wspomogło akcję organizacji  Unicef pt. „Wszystkie kolory świata”. Ostatecznie udało się uzyskać kwotę 338 złotych. Zebrane pieniądze zostały  przesłane organizacji Unicef i przeznaczone zbiórce na rzecz dzieci w Angoli. Darowizna w wysokości minimum 10 złotych pozwala na uratowanie życia jednego dziecka i zaszczepienie go przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji  i szczodre serce.

Tekst opracowała: p.  Agnieszka Mieszała